ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7763144
*
nr 776 3144
Spegel
Barockstil, höjd: 90
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:04:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 00:25:09
1
200 kr
8/9 14:35:09
2
200 kr
8/9 17:02:21
3
400 kr
8/9 22:36:27
4
300 kr
9/9 21:54:21
5
400 kr
9/9 21:54:43
5
500 kr
10/9 14:53:17
6
500 kr
10/9 15:13:21
7
550 kr
10/9 16:33:31
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 776 3144
Spegel
Barockstil, höjd: 90
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 00:25:09 | 1 | 200 kr |
8/9 14:35:09 | 2 | 200 kr |
8/9 17:02:21 | 3 | 400 kr |
8/9 22:36:27 | 4 | 300 kr |
9/9 21:54:21 | 5 | 400 kr |
9/9 21:54:43 | 5 | 500 kr |
10/9 14:53:17 | 6 | 500 kr |
10/9 15:13:21 | 7 | 550 kr |
10/9 16:33:31 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02